ANA MENÜ
Kimler Online
Şu anda 42 konuk çevrimiçi
Kıyamet Gerçekliği Ara:

KIYAMET GERÇEKLİĞİ KÜLLİYATI

Neler Oluyor?

Neler Oluyor?

Uyanalım!

Tunus, Cezayir, Mısır... Kuzey Afrika'da neler oluyor? Dahası, Dünyada neler oluyor? Bu karışıklıkların anlamı nedir?... Devam edecek mi?... Hiç bir şey göründüğü gibi değil !!! Gerçekte öyle mi? Öyleyse şimdi dikkatle şu kısa makalemizi takip edin:

 

Arap Baharı

Arap Baharı, (Arapça: الثورات العربية‎, - al-Thawrāt al-ʻArabiyyah), 21.yüzyılın en büyük olaylarındandır. Arap Dünyasında yaşanan en büyük harekettir. 2010 yılında başlayan ve günümüzde de süren, Arap coğrafyasında yaşanan halk hareketlerine verilen ortak addır.

Arap Baharı; Arap halklarının demokrasi, özgürlük ve insan hakları taleplerinden ortaya çıkmış; bölgesel, toplumsal bir siyasi-silahlı harekettir. Protestolar, mitingler, gösteriler ve iç çatışmalar yaşanmıştır. Halklar, özgürlük mücadelesi adı altında birçok Arap diktatörünü resmen devirmiştir.

Tunus, Mısır, Libya, Suriye, Bahreyn, Cezayir, Ürdün ve Yemen'de büyük çapta; Moritanya, Suudi Arabistan, Umman, Irak, Lübnan ve Fas'ta küçük çapta olmak üzere tüm Arap Dünyasında başgösteren mitingler, protestolar, halk ayaklanmaları ve silahlı çatışmalardır.

İslami demokrasi talepleri artmıştır. Birçok uzman bu eşi görülmemiş halk hareketini, Arap dünyasında yaşanan en büyük değişim olarak yorumlamaktadır.

 
Arap Baharı'nda halk hareketleriMısır, Tunus;  Libya, Yemen;  Bahreyn,  Suriye görünmektedir

 

Peki Nedenleri Nedir?

Protestolar, Arap Dünyası'nda başta gelen işsizlik, gıda enflasyonu, siyasi yozlaşma, ifade özgürlüğü, usulsuzlükler ve kötü yaşam koşulları gibi pek çok sorun sonucunda önce Tunus'ta Muhammed Buazizi'nin kendini yakmasıyla başlamıştır. Ardından benzer sorunlar yaşayan ülkelerde domino etkisi göstererek yayılmıştır.

Protestolar, ilk olarak 18 Aralık 2010 tarihinde Tunus'da başlamış daha sonra Mısır, Yemen, Cezayir ve Ürdün'e sıçramıştır. Bu ayaklanmalar Tunus ve Mısır'da başarı göstermiş olup, 23 yıldır yönetimde olan Zeynel Abidin Bin Ali ile 30 yıllık yönetici Hüsnü Mübarek'in görevlerini bırakmasıyla sonuçlanmıştır.

Ardından bir domino etkisiyle Orta Doğu ve Kuzey Afrika'nın tamamına yayılmıştır. Ayrıca arap ülkeleri olmayan; İran, Arnavutluk ve Ermenistan'da bile, Arap Baharı'nın etkisiyle küçük çapta olaylar gözlenmiştir.

Şu geçici dünyadaki sırr-ı imtihan gereği, hiç birşey göruüdüğü gibi değildir. Herşeyin arkasında hakiki bir müessir aramak elzemdir. Ancak, görüş açımızı ve zaviyelerimizi ona göre ayarlayıp, az değiştirip, perde-i gaybın arkasını görmeye çalışalım. Olanlar sevindirici kardeşler. Çünkü; illuminati iç savaş içinde. Bu olanlar, galiba senelerdir beklediğimiz olaylar. İşte, hakiki beklenilen Hz. Mehdi'nin zuhuruna iyice yaklaşıyoruz: Bu zincir halkasının en sonu: 2010-11 ve en sonu 2012. Devletler birer birer yıkılacak, ta ki illuminati kontrolü elden kaybedene kadar. Zemin hazırlanıyor.

Bu sene içinde inanılmaz olayların gerçekleşeceğine inaniyorum. Bu ayaklanmalar Kuzey Afrika'dan, Ortadoğuya... Ortadoğudan Asyaya... Asyadan Avrupaya sıçrayacak! İşte, Bütün Müslüman ülkelerindeki anti-islam ajanlar ve devletler, hepsi birer birer çökecek! Kafirlerin imparatorlukları; kapitalist sistemin en güçlü- silahları olan büyük imtiyaz şirketleri; Mc Donalds, Burgerking, KFC, Marks & Spencer's, vesaire... gibi sömürücüler, yavaş yavaş topraklarımızdan ayrılmaya başlıyacak! Onların ürünlerinden kurtulduğumuz zaman, uyanma - ayaklanma  işte o zaman daha da çok artacaktır! Onların ürünlerine, şirketlerine darbe yapmaya devam edelim. Alternatif bulalım, veya sunalım...

Arap Baharı nerede oldu nedir?

Aslında “Arap İlkbaharı” diye dünya kamuoyuna yutturulmaya çalışılan olaylar bir proje, bir plan:

ABD’nin tasarladığı, Büyük Ortadoğu Projesi, BOP veya sonradan buna Kuzey Afrika’nın da eklenmesiyle “Genişletilmiş Ortadoğu Projesi”, GOP adını alan bir bir plan!
Amacı, bölgede ABD’den bağımsız olan rejimleri yıkıp yerine dünya kapitalizmiyle bütünleşen, ABD çizgisindeki politikalara destek verecek rejimler kurmak…

 

Büyük Çaplı Olaylar

Tunus

Ana madde: Yasemin Devrimi

Yasemin Devrimi Tunus'un birçok şehrinde gerçekleşen protestolardır. Protestocuların hedef aldığı başlıca konular işsizlik, gıda enflasyonu, siyasi yozlaşma, ifade özgürlüğü ve kötü yaşam koşulları olmakla beraber, 23 yıldır ülkeyi yöneten Zeynel Abidin Bin Alinin başkanlığı bırakıp 14 Ocak 2011'de ülkeden kaçmasıyla sonuçlanan olaylar bütünüdür. [24] Kasım 2010'da, meyve sebze satıcısı olan işsiz bir üniversite mezununun, satış arabasına polisin el koymasından sonra kendini ateşe vermesi ile başlayan protestolar Tunus'ta son 30 yıldır yaşanan sosyal ve siyasal olayların en dramatik dalgalarından biriydi  ve yaralanmalar ve hayat kayıpları ile sonuçlandı.

Mısır

2010-2011 Yasemin Devrimi'nin öncülüğünde, 25 Ocak 2011'den beri Mısır'da devam eden, halkı mevcut yönetime karşı seferber olmaya çağıran sokak gösterileri, protestolar ve sivil itaatsizliklerin bütünüdür. Gösteriler ve isyanların polis şiddeti, olağanüstü hâl, işsizlik, asgari ücretleri azaltma isteği, barınma eksikliği, yiyecek sıkıntısı , yolsuzluklar, ifade özgürlüğünün kısıtlanması ve kötü hayat koşulları üzerine başladığı rapor edildi. 11 Şubat 2011 tarihinde Mısır cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek gösteriler nedeniyle istifa etti.

Libya

Bir Kuzey Afrika ülkesi olan Libya'da hükümet ve Muammer Kaddafi karşıtı gösterilerle başlamış ve daha sonrasında gerçek anlamıyla bir iç savaşa dönüşmüş ayaklanmalar bütünüdür. Protestolar 15 Şubat 2011 tarihinde başlamış, iç savaş Sirte'nin düşmesi ve Muammer Kaddafi'nin öldürülmesiyle 20 Ekim 2011 tarihinde sona ermiştir. Medyaya göre olaylar halkın 2010-2011 yılı boyunca Arap dünyasını saran protestoların bir ayağı olan 2011 Mısır Devrimi'nden esinlenmesi sonucu başlamıştır. 

18 Şubat 2011 tarihinde göstericiler Libyanın ikinci büyük şehri Bingazi'nin kontrolünü bazı polis ve askerlerin de desteğiyle ele geçirmişlerdir. Bunun üzerine hükümet Bingazi'de yaşayan ve rejimin destekçisi seçilmiş askeri birlikleri yollamıştır. Ülke, Ulusal Geçici Konsey (UGK) ve Libya Sosyalist Halk Cemahiriyesi olarak ikiye ayrılmıştır. 20-28 Ağustos tarihlerinde Trablus Muharebesi sonucu başkent Trablus UGK kontrolüne geçmiş, UGK yüzden fazla ülke tarafından tanınmıştır. 20 Ekim 2011 günü Muammer Kaddafi'nin memleketi Sirte'nin düşmesiyle Muammer Kaddafi öldürülmüş, iç savaş kesin UGK zaferiyle sona ermiştir.

Yemen

Ayaklanmada yüzbinlerce insan sokaklara dökülmüştür. Ülke genelindeki silahlı gruplar iç savaşı andırırcasına hükümet güçleri ile çatışmaktadır. Halk Mısır Devrimi ve Tunus'ta gerçekleşen Yasemin Devrimi'nden esinlenerek yaptığı isyanda bazı adımlar ve ilerlemeler atılmıştır. Ülke genelindeki aşiretlerin oluşturduğu Yemen Aşiretleri İttifakı'na bağlı militanlar bazı kasaba ve semtleri kontrolü altına almıştır. Şii ve Sünni gerilimi, Güney Yemen Hareketi'nin bu ayaklanmadan fırsat sağlayarak saldırılar yapması ülkeyi kaosa sürüklemiştir.

Suriye

Suriye'de olaylar, ilk olarak Dera'da, 15 Mart 2011 tarihinde başlamıştır. Arap Baharı'nın etkisiyle devrilen diktatörlerin ülkelerinden ilham alan Beşşar Esed karşıtı muhalifler silahlanarak topyekün çatışmaya girmiştir. Olayların 15 Mart 2011 tarihinde başladığı kabul edilir. Suriye muhalefeti, devlet başkanı Beşşar Esed rejimini devirmek ve kendi ifadeleriyle Özgür Suriye devletini kurmak için silahlı isyana başlamışlardır. Her iki taraf da dışarıdan askeri ve ekonomik destek almaktadır. Çatışmaların sürmesinin yanında, günümüzde ülkede kontrol önemli ölçüde Beşşar Esed'in elinden çıkmıştır.

Bahreyn

14 Şubat 2011'de Arap Baharı'nın etkisiyle patlak veren halk isyanıdır. Halk, özgürlük ve eşitlik talebiyle sokaklarda protestolara başlamıştır. Hükümet güçleri laylara müdehale etmiştir. Körfez İşbirliği Konseyi'de Bahreyn'e Yarımada Kalkan Gücü adlı güvenlik kuvvetinden göndermiştir. Bazı çevreler, protestoların daha çok Şii-Sünni çatışmalarına döndüğünü belirtmiştir. Ülkede İran - Suudi Arabistan, nüfuz çakişmesi yaşamaktadır.

Küçük Çaplı Olaylar

Cezayir

Cezayir'de 2010'un aralık ayından beridir devam eden protesto gösterileridir. Göstericiler tarafından gösterilen sebepler, işsizlik, gıda enflasyonu, evsizlik, usulsuzlük, ifade özgürlüğü ve kötü yaşam koşullarıdır. Daha önceki yıllarda yerel gösteriler sıkça yapılmış olsa da, tüm ülke çapında eşzamanlı gösteriler 2011'in ocak ayında patlak verdi. Bunlar hükümetin gıda fiyatlarını düşürmesiyle bastırıldı; fakat daha sonra çoğunlukla hükümet binalarının önünde gerçekleşen kendini yakma eylemleri başladı. Muhalefet partileri 1992'deki darbeden beridir olağanüstü hal bulunan Cezayir'in hükümetinden izin almadan yasadışı nitelikte gösteriler düzenlemeye başladı. Gösterilerde üç kişi öldü, 420 kişi yaralandı.

TÜRKİYE NEREYE GÖTÜRÜLÜYOR,TRT DİYANET NASIL DİYALOG TV OLACAK,AKP NASIL YENİ DÜNYA DÜZENİNE ÖN AYAK OLUYOR,ŞOK OLACAKSINIZ İZLEYİNCE,TÜRKİYE GERÇEĞİ,UYANIN ARTIK:

Benim aklımdaki eylemleri gercekleştirmeye basladılar çok şükür bazı kardeşlerim... Kafirlerin sahip olduğu şirketlere saldırılar başlatıldı. Hep ne dedim... "Protesto bağırarak değil, Eylemlerle olur ve gerçek özgürlük bu şekilde elde edilebilir ancak"... Mısır halkı da şu an onu yapıyor... 32 senedir, bağırdılar, bir şey elde ettiler mi? Sadece 3 gündür yapılan bir eylemle Allah tüm İslam karşıtı rejimleri egale edecek hareketi tetikledi. Bu mu'cize değilde ya nedir.  Soruyorum size! Bu asırdaki Kur'an-ı Hakim'in üstünlüğünün ve ilk galibiyetinin ilk müjdeli habercisidir elbette..

İşte tüm bunlar da gösteriyor ki, Hz. Mehdinin zuhurunun son alametleri bir bir gerçekleşiyor:

Belki de son halkası bir Turkiye - Rusya - Ortadoğu'daki topyekun bir değişim olabilir. veya İslamın dünya hakimiyeti..

Allah'u A'lem...

Allah, Kur'an-ı Hakim'de yazmıştır ki:
 
"Andolsun, ben galip geleceğim ve elçilerim de."
 
"Gerçekten Allah, en büyük kuvvet sahibidir, güçlü ve üstün olandır."
 
                                                 [MÜCÂDELE - 21]
 
İnkarcılar istemese de, Ahir zaman için vakit yaklaşmaktadır ve müslümanların lehinde ve inkarcılar için aleyhte olarak, Allah (C.C.) bizimle beraberdir..
 
Vesselam..

Yorumlarınızı ve alternatif görüşlerinizi iletişim bölümünde veya forumumuzda belirtiniz..

Son Güncelleme (Salı, 05 Mayıs 2020 14:11)

 
Translator (Siteyi Çevir)

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

 
YENİ KİTAPLARIMIZ

ÇÖL

GEZEGEN

(2021)

Gözlerimi açtığımda içinde sadece kum taneleri olduğunu fark ettim!

 Çöl Gezegen Logo

  • Çöl Gezegen, Dünya’daki İklim ve Su Krizi üzerine yazılmış bir Bilimkurgu Romandır. Çöl Gezegen, aynı zamanda İnsanlığın yokoluş-varoluş mücadelesini anlatan ve tamamı gelecekte geçen ve su yüzünden başlayan bir Kıyamet savaşının öyküsüdür.
  •  
  •  

MEDUSA'NIN

SIRRI

(2020)

Cehennem'e Açılan Kapıya Hazır mısınız?

Medusanın Sırrı2

Dünyanın en iyi Pandemi kitabını okumaya hazır mısınız? Medusa'nın Sırrı, Sizi yeraltındaki Cehennem'in 7 kapısından birine sürükleyecek.

 

SON

KEHANET

(2019)

Cennet'e Geri Dönüş!

Son Kehanet Tablet Telefon

İnsanlık nereden geldi, Nereye gidiyoruz?

Bu sorunun cevabını Son Kehanet'te bulacaksınız.

 

TANRI'NIN

IŞIKLARI

(2018)

Çöl'de Başlayan Hikaye

Tanrının Işıkları Reklam

Dünya'nın en iyi Bilim-Kurgu Romanı yayınlandı.

Dünya'nın en büyük sırrını öğrenmeye hazır mısınız?

 

KÜÇÜK

ELİSA

(2017)

Zaman Yolcusu

Küçük Elisa Small Kapak

"Dünya yaşamı, bir nevi bir eğlence ve bir oyundan ibarettir."

(Kuran, İslam'ın Temel kitabı)

Unutmayın! Bu evrendeki her şeyin bir hayali ve bir de gerçek görüntüsü vardır...

 

KANON

(2016)

Kutsal Kitapların Yeni Bir Yorumu

KANON

KANON, ÜÇ ANA BÖLÜMDEN OLUŞUR:

1- KUR'AN, İNCİL VE TEVRAT (Genel Bir Değerlendirme)

2- KUR'AN'IN KANONİK YURUMU (99 Kanon)

3- İNCİL'İN KANONİK YORUMU (303 Kanon)

 

AŞK-I MESNEVİ

(2010)

Sonsuz Aşk

AŞK I MESNEVİ KAPAK

Sufi: "Haktan alırız, Halka veririz.."

Ney: "Herkes kendi anlayışına göre bana yol arkadaşı oldu, lakin kimse içimdeki sırları araştırmadı.."

Vesselam..

FACEBOOK SAYFAMIZ

KIYAMET GERÇEKLİĞİ

İLLÜMİNATİ GERÇEKLERİ