ANA MENÜ
Kimler Online
Şu anda 5 konuk çevrimiçi
Kıyamet Gerçekliği Ara:

KIYAMET GERÇEKLİĞİ KÜLLİYATI

Medusa'nın Sırrı

Kıyamet Gerçekliği Külliyatından
Dev bir Başyapıt daha:
 

MEDUSA'NIN SIRRI

Cehennem'e Açılan Kapıya Hazır mısınız!

 

Medusanın Sırrı

 

~ 2020 YILI ESERİDİR ~

{ONLİNE ÖNİZLEME~ÖZET OKUMA}


 

MEDUSA'NIN SIRRI

~ Cehennem'e Açılan Kapıya

Hazır mısınız ~

Mockup Medusanın Sırrı

Dünyanın en iyi Pandemi bilimkurgu kitabını okumaya hazır mısınız?

Tıbbın sembolü olan ağaca tırmanan yılan sembolünde binlerce yıldır saklanan önemli bir sır olabilir mi? Hastalıkların kaynağı Şeytan olabilir mi? Kutsal Kitaplardaki yılan figürünün Şeytan'ın da sembolü olması tesadüf olabilir miydi? Dahası, tüm çağların bu en kötücül yaratığı; Mitolojik bir varlık olan yılan başlı 'Medusa' ismini kullanarak yeraltında, Dünyanın içinde bir yerlerde saklanıyor olabilir miydi? Dahası, Cehennem de aslında orada olabilir miydi?

 
KİTAP HAKKINDA DETAYLI VİDEO:

  

MEDUSA'NIN SIRRI

KİTABI HAKKINDA?

 

ÖNSÖZ & BAŞLANGIÇ

Tıbbın sembolü olan ağaca tırmanan yılan sembolünde binlerce yıldır saklanan önemli bir sır olabilir mi? Hastalıkların kaynağı Şeytan olabilir mi? Kutsal Kitaplardaki yılan figürünün Şeytan'ın da sembolü olması tesadüf olabilir miydi? Dahası, tüm çağların bu en kötücül yaratığı; Mitolojik bir varlık olan yılan başlı 'Medusa' ismini kullanarak yeraltında, Dünyanın içinde bir yerlerde saklanıyor olabilir miydi? Dahası, Cehennem de aslında orada olabilir miydi?

 Evet, aslında Dünya'daki herşey insanlığın ilk başlangıcıyla; Şeytan'ın ona tuzak kurması, yani Cennet'den kovulma hikayesiyle başlamıştı. Fakat, bizim hikayemizdeki herşey 1980'lerin sonunda, Almanya'nın güneyindeki Bavyera ormanlarının derinliklerinde, yeraltında kazı yapan bir grup Alman bilim adamının yeraltından gelen bazı garip sesler ve çığlıklar duymasıyla başladı. Uzun yıllar süren bir kazı çalışması ve sondaj sonucunda, yerin altına doğru binlerce kilometre uzanan bir tünel keşfettiler. Bu tünel, aslında Cehennem'e ve Şeytan'a açılan bir kapıydı. Bu korkunç seslerin duyulması ve kaydedilmesi üzerine korktular ve bir süre sonra proje yarım bırakıldı.

   2020'li yılların başlarında, Dünyanın en gizli ve en kötü gücü olan bir sağlık organizasyonu, başlarındaki korkunç şeytani bir adam, 'Frankenstein' lakaplı Dr. Cornelli'nin öncülüğünde bu sesin kaynağına ulaşmak ve onunla iletişime geçmek için 40 yıl sonra yarım bırakılan bu projeyi kaldığı yerden devam ettirdi ve 'Medusa' isimli büyük bir proje başlattı. 'Beyaz Ölüm Meleği' olarak da çevresinde kendini tanıtan bu korkunç kişi, laboratuar ortamında çeşitli türler arasında hayvan deneyleri yaparak genetik çalışmalarla yeryüzündeki yaşamı ve insanlığı yok edecek yeni türler ve virüsler geliştirmek üzere bu projeyi gizlice yıllardır yönetmektedir. Bunun da ötesinde, artık tek amacı yeraltındaki bu Şeytan'ın emirlerini yerine getirmektir.

   2040'lı yıllara gelindiğinde, Dünyanın her yerinde hızla yayılan virüs salgınlarının nedenine bir türlü bilimsel bir açıklama getirilememektedir. Milyarlarca insan karantinadadır ve çoğu bu salgınlarda ölmüştür. Üstelik, özellikle tıp doktorları ve profesörleri de içine alan bir seri cinayetler ve suikastler de bu sırada başlamıştır. Virüs gerçeğini ortaya çıkarmaya çalışan Tarih ve Mitoloji profesörü Herbert Johnson'un bağlantılı olduğu herkes korkunç bir suikastler zinciriyle öldürülmeye başlar. Prof. Herbert Johnson ve onun bu kötülükle savaşmasında yardımcı olmak istediği herkes, şimdi bu kötü gücün hedefinde bir kurban olarak ölümü beklemektedir, virüsün pençesinde savaşan milyarlarca insanla birlikte.

   Buna karşın, Amerikalı Arkeolog John Smith ve arkadaşı Rus Arkeoloji profesörü Prof. Gregory Kravnik hayatları pahasına da olsa onları durdurabilecek tek kişidir ve bunun için onlarla savaşmak zorundadırlar. Üstelik, eğer onları ve görünmeyen bu kötü gücü durduramazlarsa şimdi kendi hayatları da milyarlarca insanla birlikte tehlikededir. Yaklaşan bu Kıyameti durdurabilmek için tek yol, bu yeraltı Cehennemine uzanan tünelin girişinde bulunan, yerini hiç kimsenin bilmediği kayıp bir Medusa heykelini bulmaktır. Çünkü, bu Medusa heykelinin içindeki gizli bir kapı, tüm bu kötülüklerin ve hastalıkların kaynağı olan Şeytan'a doğru giden uzun ve zorlu bir yolun başlangıcıdır.

* * *

Medusa'nın Sırrı, sizi yeraltındaki Cehennem'in 7 kapısından birine sürükleyecek.

CEHENNEM'E AÇILAN KAPIYA HAZIR MISINIZ?

* * *

 

 

 

KİTABIN İÇİNDEKİLER

‘BİR MUKADDİME (ÖNSÖZ & GİRİŞ) İLE BİR HATİME (FİNAL) İLE

70 ADET BÖLÜMDEN OLUŞUR. 

* * *

Bu Kitabı, 2020 yılında Korona Virüs salgınında ölen kaybettiğimiz insanlara ve sağlık çalışanlarına ithaf ve hediye ediyorum. Kitabın gelirini de sağlık kurumlarına maske vesaire sağlık malzemesi temin ederek bağışlayacağım.

(Yazar, Ağustos 2020)

* * *

 

 

Bu kitap, nasıl bir kitap?

✓ Medusa'nın Sırrı, Mitoloji ve Tıp ağırlıklı bir Bilimkurgu Roman.

Kitabın baş kahramanları olan, 'Arkeolog John Smith'le birlikte 'Frankenstein' lakaplı tarihin gördüğü en kötü bir seri katil Doktoru olan 'Dr. Cornelli' arasındaki, İnsanlığın yokoluş-varoluş mücadelesini anlatan ve tamamı gelecekte geçen bir Kıyamet savaşı.

✓ Kitap, toplamda 5 ay, 6 hafta ve 7 günlük bir sürede yazıldı ve bitti.

Bu kitap aynı zamanda Korona Virüs gerçeklerini de anlatan bir Pandemi kitabı, aynı zamanda bir Bilimkurgu ve aynı zamanda Cehennem ve Şeytan hakkında bir kitap.

Yazarken çok zorlandım ve birçok engelle, küçük kazalar vesaire ile karşılaştım.

Aşırı derecede korku ve gerilim içeriyor. Bu yüzden, kalp ve tansiyon hastası okurların okumasını önermiyorum.

Cehennemi ilk kez bu kadar detaylı görsel olarak anlatan bir kurgu. Daha önce teorik olarak bilinen, onun yeri ve nerede olduğu hakkında da ilk kez bu kitapla insanlık bazı yeni şeyler öğrenecek. Aynı şekilde Şeytan hakkında da.

Kitabın tamamı 2020 yılında yazıldı ve toplam 666 sayfa ve bir Başlangıç bir de Final bölümü içeren 70 bölümden oluşmaktadır.

✓ Bu Kitap yazıldığı sırada, milyonlarca insan Covid-19 sebebiyle hayatını kaybetti ve bunun için kitabı bu insanların anısına adadım.

✓ Yazarken benim de oldukça heyecanlandığım bu ilginç Kitabı merakla bekleyen tüm okurlarıma şimdiden iyi okumalar dilerim.

(Yazar, 2020)

 

 

Bu kitap, nasıl yazılmaya başlandı?

Bu kitap, bir bilim-kurgu romandır. Kitaptaki tüm olaylar gelecekte geçmektedir. Bu kitaptaki tüm kişi, kurum ve karakterler ile bazı tarihi olayların bir kısmı kurgu olsa da, yaşanmış bazı gerçek olaylardan ve hayat hikayelerinden yola çıkarak yazılmaya başlandı.

Bu kitap, babamın eski bir rüyasını 2020 yılında bana anlatmasıyla başladı. Yaklaşık 40 yıl önce eski bir köy evinde baş aşağı duran bir yaratığın ışık saçarak gökten indiğini gördü. Başında saçları yerine yılanlar olan bu yaratık, Ben Tanrı’yım” diyordu.

Bu kitap, Eski Antik Dünya’nın ve Mitoloji’nin merkezlerinden birisi olan Didim’de (Ddyma) bulunan 2500 yıllık Apollon Tapınağı’nda yazılmaya başlandı. Dünyanın en eski Medusa heykellerinden birisi bu tapınağın girişindedir. M.Ö. 560 yılında inşasına başlanan bu tarihin en gizemli tapınaklarından birisi aslında yarım kalmış bir tapınaktır ve hiçbir zaman bitirilemeden bir gece aniden terk edilmiştir. Bunun nedeni ise, hiçbir zaman tarihçiler ve arkeologlar tarafından çözülemedi. Burası aynı zamanda antik dünyanın en büyük kehanet ve sihir merkeziydi. Antik dünyanın diğer iki büyük kehanet merkezleri ise, Efes’deki Artemis Tapınağı ile Samos Adası’ndaki Hera Tapınağı’ydı. Apollon, mitolojide Zeus’un iki çocuğundan biriydi.

Bu kitabın ilham kaynağı olan Medusa ise, mitolojide kendisiyle yüzyüze gelen herkesi anında taşa çeviren yeraltı dünyasının dişi canavarı olan üç Gorgon’dan biriydi ve Ölümlü” unvanına sahip olan en kötücül yaratıktı..

* * *

 


HİKAYEDE ADI GEÇEN ANA KARAKTERLER:

 

MEDUSA: Mitolojide yer altında yaşayan yılan başlı canavar. Kitapta, yerin binler kilometre altında avaneleriyle birlikte Cehennem’deki ateş denizinde yaşayan ve Şeytan’ın vücut bulmuş hali Medusa olarak tasvir edilir ve tüm zamanların bu en kötücül gücü yeryüzüne çıkmak için fırsat kollamaktadır. Bunun için, her yüzyılda bir insanlığa büyük felaketler gönderir. Medusanın emriyle, 2020 yılında başlayan Virüs salgınları ile önüne geçilemeyen toplu katliamlar ve suikastler de bu yüzyılda bunlardan bir tanesidir.

JOHN SMİTH: İtalya’da yaşayan Amerikalı Arkeolog ve Tarih araştırmacısı. Özellikle, Dinler Tarihi ve Mitoloji konusunda da uzman olan John Smith kitabın ana karakteridir.

GREGORY KRAVNİK: John’un arkadaşı olan Kahire Arkeoloji Enstitüsü’de çalışan Arkeoloji, Tarih ve Mitoloji Profesörü.

FRANCİS CAPUTO: İtalyan İstihbarat Teşkilatı’nda çalışan adli büro polis şefi ve üst düzey araştırma dedektifi. Caputo, John Smith ve Gregory Kravnik ile işbirliği yaparak Dr. Cornelli’yi durdurmak için yanındaki polis ekipleriyle birlikte savaşacaktır.

ANTONİO: Caputo’nun yardımcısı olan polis şefi.

GİOVANNİ: Floransa Güzel Sanatlar Akademisi’nde müze müdürü.

PROF. HERBERT JOHNSON: Aslen bir doktor olan ve başlangıçta Dr. Cornelli ile birlikte hareket edip daha sonra ondaki kötülüğü fark ederek ayrılan ve onun projeleriyle savaşan Tarih ve Mitoloji profesörü. Herbert Johnson’un ortaya attığı yeraltı Cehennemi Teorisi’ne göre, orada yaşayan Şeytan’ın formuna girmiş olan mitolojik yaratık Medusa, aslında ilk çağlardan beri dünyadaki tüm kötülüğün kaynağıdır. Dünyada arkeolojik sit alanlarında bulunan, özellikle Roma döneminden kalma Medusa başları bu kötülüğün habercisidir ona göre ama insanlık son yüzyıllarda bundan koruyacak olan bu tılsımları ve antik bilgiyi unutmuş ve sonunda kötülük yeryüzüne yayılmaya başlamıştır. Herbert tüm ömrünü bu kötülük karşısında insanlığı yeniden uyarmak için savaşır. Bunun için, bu yeraltı Cehennemini ve Medusa’nın varlığını isbat eden Mitoloji Teorisi ve hazırladığı slayt gösterileri ile yıllar boyunca çeşitli akademik toplantılar yapar ama sonunda savaştığı bu kötü gücün adamları tarafından acımasızca öldürülecektir.

DR. CORNELLİ: ‘Frankenstein’ lakaplı ve asıl adı ‘Frank Johnson’ olan tarihin gördüğü en büyük seri katil ve Alman doktor. Dr. Cornelli kitabın kötü karakteridir. Aslında, bir Neonazi olan Dr. Cornelli dünyadaki insan nüfusunun çoğunu yok etmek için, 2040 yılında bir dizi korkunç suikast planına girişir ve bunu geniş kitlelere yaymak için 2020 yılında Medusa Projesi’ni kurar. Burada korkunç deneylerle canlılar arasındaki türler yapay mutasyonlarla ve genetik kodlamalarla yapıları değiştirilerek ve birleştirilerek korkunç ölümcül yaratıklar ve virüsler üretilir. Cehennem’den gelen ve yerin binlerce kilometre altında yaşayan yılan başlı şeytani bir yaratık olan Medusa, ona bunu gerçekleştirmesi için emirler veren asıl kötü güçtür ve Medusa isimli bu Şeytan onu yeryüzündeki baş yardımcısı olarak seçer. Dr. Cornelli kitabın kötü karakteridir ama bunun da ötesinde, aynı Hitler gibi İncil’de bahsedilen Anti-İsa (Deccal veya Canavar) karakterine benzer özellikler taşıdığı ortaya çıkar. Dr. Cornelli tüm zamanların en büyük katil doktorudur ve onu durdurabilecek tek kişi ise ancak John Smith’dir.

DR. YURİ KOLOROV: Rus asıllı Alman Neonazi doktor. Dr. Cornelli’nin en yakın yardımcısı ve Medusa Projesi’nin de müdürü olan katil Dr. Kolorov, laboratuarda ürettiği yapay virüsler ve yarı insan-yarı hayvan formundaki korkunç canlıları yeryüzüne salarak, milyonlarca insanın ölümüne neden olan olayların baş sorumlusudur. Dr. Cornelli ile birlikte, Medusa Projesi’nde 2020 yılında başlattığı Korona Virüs salgınlarıyla, 2040 yılına kadar adeta dünyayı Cehenneme çeviren bir dizi ölümcül biyolojik deneyleri yürüten Kolorov, ayrıca içinde öldürücü bir engerek yılanı zehiri bulunan aşıları üretip tüm dünyaya yaymak için mücadele verir. Ayrıca, Dr. Kolorov tarafından üretilen bu ölümcül aşılarla öldürülen milyonlarca insanın toplu mezarlara gizlice gömüldüğü sonradan anlaşılır.

BORİS: Rus asıllı Alman Neonazi doktor. Dr. Kolorov’un baş yardımcısı. Pek çok biyolojik katliamdan sorumlu olan Boris, laboratuarda üretilen yaratıkların ve hayvan deneylerinin baş sorumlusudur.

KATYA: Gregory’nin asistanı.

SARA: John’un eşi.

ELSA: John’un kızı.

* * *

 

HİKAYEDE ADI GEÇEN ÖNEMLİ YERLER:

 

BAVYERA: Almanya’nın güneyinde en büyük ve en eski olan çoğu sık ormanlarla kaplı olan bölge ve eyalet. Antik çağlardan beri, ta Keltler ve Druidler zamanından beri, burası çok önemli bir sihir, kara büyü ve mistik merkez olarak bilinirdi. Öyle ki, Naziler ve Hitler bile buradaki kara ormanda bu şeytani büyü ayinlerinin yapıldığı tesisler inşa ettiler tarih içinde. Bavyera, kitaptaki olayların final noktasıdır ve Dr. Cornelli’nin insanlığı deneysel biyolojik çalışmalarla yok etmeye çalıştığı Medusa Projesi buradaki ormanların derinliklerindeki çok gizli bir yerde saklıdır.

FLORANSA: Floransa, Antik çağlardaki mitolojik Roma döneminden Ortaçağ’daki Rönesans aydınlanma dönemine kadar sanat, Bilim, Tarih ve bir Tıp merkezi olan, İtalya’da bir şehirdir. Ayrıca, Kuzey İtalya’daki Toskana Bölgesi’nin de başkentidir ve kendi ismini taşıyan ilin merkezidir. Kısa bir dönem, İtalya Krallığı’nın da başkentliğini yapmıştır. Şehir, içinden geçen Arno Nehri çevresinde kurulmuştur. Floransa, kitaptaki olayların ve büyük katliamların başlangıcı olan sağlık çalışanları ve bilim adamları olan tıp doktorlarına yönelik suikastlerin başlangıç noktasıdır.

CERN: İsviçre ve Fransa sınırında yer alan ve yerin 100 metre altında kurulmuş olan Dünya’nın en büyük deneysel fizik ve parçacık çarpıştırıcısı laboratuarıdır. Kitapta, Cern’de bir bilim adamının tesadüfün keşfettiği girilmesi yasak bir kapı, yerin binlerce altına uzanan gizli bir geçit tüneline açıldığı ortaya çıkar. Burası yer altında bulunan Cehennem’e açılan kapılardan biridir.

BERLİN: Almanya'nın başkenti ve en büyük şehridir. Berlin, aynı zamanda bir eyalettir. Nazi Partisi iktidara gelince 1933'te Berlin Nazi Almanyası'nın başkenti oldu. Naziler 1936'da Berlin'de yapılan Olimpiyat Oyunlarını da propaganda için kullandı. Sonrasında Adolf Hitler ve mimar Albert Speer Berlin'in yapısını değiştirip dev yapıların Roma stilinde yapılmasına karar verdi.

Naziler Berlinli Yahudileri toplumdan soyutlayıp toplama kamplarına gönderdi, birkaç yıl sonra da katlettiler. 1933'te başkentte 160.000 Yahudi yaşıyordu. 1938'de Kristal Gece olarak bilinen geceden sonra Yahudilere yapılan saldırı ve tacizler artarak devam etti. II. Dünya Savaşı'nda Berlin yoğun bombardımana tutuldu ve Berlin'deki evler ve yapılar hasar görüp yıkıldı. Eğer Hitler savaşı kazansaydı Berlin'i Büyük Alman İmparatorluğu'nun başkenti yapmayı ve adını Germania olarak değiştirmeyi planlıyordu.

Dr. Cornelli ve Prof. Herbert Johnson’un hikayesinin ve Medusa Projesi’nin başlangıcı bu şehirdedir. Ayrıca, Prof. Herbert Johnson’un ve Medusa Projesi’nin tüm sırlarının saklandığı bir çiftlik evi buradadır ve buradaki olayların çözülmesi yeraltındaki Şeytan’a, Medusa’ya giden yolun başlangıcıdır.

* * *

 

 

Yazar Hakkında

(Kısa Hayatı & Çalışmaları)

(Murat Ukray)

 

Murat Ukray 2019

Murat Ukray, aynı zamanda yayıncılık da yapan yazar, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Üniversite’de Elektronik Mühendisliği okuduktan sonra, Yazarlık ve Yayıncılık hayatına atıldı. Yayınlanmış -15- kitabı vardır. Medusa'nın Sırrı Yazarın 15. Kitabıdır.

* * *

 

Yazarın yayınlanmış diğer Kitapları:

1- Kıyamet Gerçekliği (Kurgu Roman) (2006)

2- Birleşik Alan Teorisi (Teori – Fizik & Matematik) (2007)

3- İsevilik İşaretleri (Araştırma) (2008)

4- Yaratılış Gerçekliği- 2 Cilt (Biyokimya Atlası)(2009)

5- Aşk-ı Mesnevi (Kurgu Roman) (2010)

6- Zamanın Sahipleri (Deneme) (2011)

7- Hanımlar Rehberi (İlmihal) (2012)

8- Eskilerin Masalları (Araştırma) (2013)

9- Ruyet-ul Gayb (Haberci Rüyalar) (Deneme) (2014)

10- Sonsuzluğun Sonsuzluğu (114 Kod) (Teori & Deneme) (2015)

11- Kanon (Kutsal Kitapların Yeni Bir Yorumu) (Teori & Araştırma) (2016)

12- Küçük Elisa (Zaman Yolcusu) (Çocuk Kitabı) (2017)

13- Tanrı’nın Işıkları (Çölde Başlayan Hikaye) (Bilim-Kurgu Roman) (2018)

14- Son Kehanet- 2 Cilt (Bilim-Kurgu Roman) (2019)

15- Medusa'nın Sırrı (Bilim-Kurgu Roman) (2020)

 

 

 

- BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM -

 

-RAHMAN VE RAHİM OLAN GÖRÜNÜR VE GÖRÜNMEYEN ALEMLERİN GAYB ALEMİNİN SAHİBİ OLAN ALLAH'IN ADIYLA-

 

Başlangıç

 

“Cehennem’e giden yollar, çoğu zaman iyi niyet taşları ile döşenmiştir.”

(Karl Marx)

 

GERÇEK

Yeraltından Gelen Cehennem Sesleri ve Kola Derin Sondajı Gerçeği

(Cehennem Yerin Altında mı?)

İşte, O Cehennem Sesleri Videosu:

(https://youtu.be/3uEfbM2QKoc)

 

 

KIYÂMET GERÇEKLİĞİ

KÜLLİYÂTI NEDİR?

Kıyâmet Gerçekliği Külliyâtı, âhir zaman yakın gelişecek önemli Kıyamet Alametlerini ve KUR’ÂN, HADİS, İNCİL ve KUTSAL KİTAP gibi dini kaynaklardaki bu konu ile ilgili yorumları ve te’villeri sırr-ı vahyin ve Kur’ân’ın feyziyle açıklamaya ve aydınlatmaya yönelik pozitif bilim dallarına (MATEMATİK, FİZİK, KİMYA, BİYOLOJİ, ASTRONOMİ, EDEBİYAT, TARİH, COĞRAFYA, ARKEOLOJİ, FELSEFE, EKONOMİ, SOSYOLOJİ GİBİ V.B.) yönelik oluşturulan bir eserler bütünüdür. Kıyamet Gerçekliği’nin asıl fonksiyonu ise, İMÂN-I TAHKİKÎ’yi elde etmek ve İLMELYAKÎN’den HAKKALYAKÎN’e çevirmektir. Kıyâmet Gerçekliği Külliyâtı, aynı zamanda geçmiş zamanda meydana gelmiş ve gelecekte gelişecek olan önemli dinî olayların ve pozitif bilim dallarının bu yöndeki önemli ve özet bilgisini içeren sonuçlarını, kullandığı üç aşamalı İSBAT, DELİL ve BÜRHAN Metodolojisiyle şimdiki zamanda ve elimizde hazır bir bilgi birikimi gibi gösteren, MANEVÎ BİR ZAMAN MAKİNASI’dır.

Kıyamet sürecindeki, Bilim ve İnsanlık tarihindeki önemli ve kritik olayları ve teorileri detaylarına ve derinliğine inerek, gerçekliğini ispat ve ilân eden, aynı zamanda o konuyu destekleyen grafiklerle görsel olarak ortaya koyan MANEVÎ BİR TEFSİR’dir. 1186 sayfadan oluşan Eski Antlaşma (TEVRAT) ve 436 sayfadan oluşan Yeni Antlaşma (İNCİL)’den oluşan KUTSAL KİTAP ile 600 Sayfadan oluşan KUR’ÂN’ın toplam sayfa sayısı 2222’dir ve bu özellikleriyle ÜÇ SEMAVÎ KİTAP, KIYAMET’e işaret eder ve İCMÂLLİ (ÖZET OLARAK) bir şekilde açıklar. Ayrıca Kur’ân’ın yaklaşık ÜÇ’te birlik bir bölümünü oluşturan 2222 âyeti de yine benzer şekilde KIYAMET ve HAŞİR meselesinden detaylı bir şekilde bahseder. Benzer şekilde, KIYAMET GERÇEKLİĞİ KÜLLİYÂTI da 2222 sayfadan oluşan toplam ÜÇ eserden meydana gelmiş olup, bu özelliğiyle KIYAMET’i yani DÜNYA’nın SONU’nu TAFSİLLİ (AYRINTILI OLARAK) bir şekilde ilân ve isbât eder. Dolayısıyla Kıyamet Gerçekliği Külliyatı, Kur’ân’ın âyet sayısı olan 6666’nın ALTI mertebesinden birisini içeren ve KIYAMET’i ilân ve isbât eden 1111 âyetini; yine Kur’ân’ın ÜÇ mertebesinden birisine işaret eden 2222 sayfadan MÜTEKAMİL (OLUŞAN) ilmî bir eserle tefsir ederek, aşağıda değineceğimiz ÜÇ önemli meseleye ilmî ve gerçekçi bir çözüm getirmeye çalışır. Kur’ân’daki ve diğer İslâmî kaynaklardaki âhir zamana yönelik konuları, bu ÜÇ önemli mesele ekseninde, her bir konuyu ait olduğu pozitif bilim dalına göre ispat ve izah eden, açıklayan ilmî bir eserdir.

Kıyamet Gerçekliği Külliyatı’nın asıl hedefi ise, tarihte ortaya atılmış olan en büyük inkarcı fikir sistemlerinin ortaya attığı fikirlerin geçersizliğini kendine özgü bu ilmî metodlarla izah ve isbât etmektir. Bu sebeple, insanlık tarihinde karşılaşılmış olan en temel dini problemlerin ortaya koyduğu önemli meselelere aklî ve ilmî delillerle çözüm getirmeye çalışır. Buna göre, Kıyamet Gerçekliği Külliyatı tüm tarih boyunca insanlığın kafasını meşgul etmiş olan ve aynı zamanda birçok insanın Şeytan’ın da vesvesesiyle CEHENNEM’e gitmesine sebep olan ve insanların büyük bir kısmını tereddüde düşüren FELSEFÎ meseleleri şu ÜÇ önemli mesele üzerinde ODAKLAR ve bunlara çözüm getirmeye çalışır:

BİRİNCİSİ; EVREN EZELDEN (SONSUZ ÖNCESİNDEN) beri mi vardır yoksa sonradan bir BAŞLANGIÇ noktasından mı yaratılmıştır? Eğer tüm Kainat bilinçli bir yaratıcı tarafından yaratılmışsa bunları meydana getiren KEVNÎ (ASTRONOMİK ve KOZMOLOJİK) KANUNLAR nelerdir ve maddeyi ve onu oluşturan yapıtaşlarını nasıl meydana getirmişlerdir?

İKİNCİSİ; EVREN bu şekilde EBEDİYETE (SONSUZ SONRASINA) kadar devam edecek midir yoksa bir SONU var mıdır? Eğer tüm Kainatın bir sonu varsa bu son demek olan KIYAMET ne zaman ve nasıl gelecektir?

ÜÇÜNCÜSÜ; HZ. İSA, HRİSTİYAN DÜNYASI’nın iddia ettiği gibi ALLAH’ın Oğlu mudur değil midir? Allah tüm Kainatın idare edicisi, kanun koyucusu ve yaratıcısı olduğu halde nasıl bir ÇOCUK edinebilir? Bu konuya ilişkin İNCİL’de sunulan iddialar tarihsel gerçekliklere ne kadar uygundur ve tüm insanlık tarihi içerisinde Allah’ın isterse bir insanı babasız da yaratabileceğini gösteren HZ. ÂDEM’in yaratılışıyla çelişmekte olan bir durum var mıdır? Tüm bu soruların detaylı cevaplarına ilişkin gerçekçi yorumlar getirilemeyişi ve özellikle yaşadığımız bu asırda, tasavvufdaki dört büyük makamdan oluşan ŞeriatTarikatHakikat ve Ma’rifet’ten ikincisi olan Tarikat’ın, bu soruların cevaplarını bulmakta yetersiz kalması, zamanımızda pek çok kez suistimal edilen Tarikat devrinin bittiğini ve İmanı Kurtarmak davasının her zamankinden daha çok gerekli olduğu bir döneme doğru girdiğimizi göstermektedir. Dolayısıyla “Ya davayı kazanmak veya kaybetmek!” meselesi çağımızda yaşayan her insanın başına açılmış olan en dehşetli imtihan meselesi olup, insanlığın en önemli davasıdır. İşte bu noktada insanlara o müthiş davayı kaybettiren mesele, ibadetleri dört dörtlük yapıp yapmamak veya fıkıh kurallarını en ince detaylarına kadar uygulamak meselesi değildir.

KIYAMET GERÇEKLİĞİ KÜLLİYATI NASIL BİR TEFSİRDİR?

Kıyamet Gerçekliği Külliyatı, 2006 yılından beri yazılmaya başlanan ve yaklaşık 10 yıldır şimdilik 11 ciltten ve yaklaşık 130 (129) parçadan oluşan Tahkiki imana yönelik yazılan bir eserler bütünüdür. Bu yönüyle, Risale-i Nur ile bazı benzerlikleri bulunur. Örneğin, Risale-i nurun ilk eserleri olan İşaratu’l İ’caz ile Mesnevi-i Nuriye eserleri, İşaratu’l İseviyye ve Mesneviye-i Uhreviyye ile içerik ve isim bakımından bazı benzerlikler taşır. Fakat bu benzerlik mülellifin kendi tercihi ilen belirlenmemiş olup, eserin yazılması sırasında sonradan fark edilmiş 100 sene farkla gerçekleşen bir tevafuk ve benzerliktir. Buna bir diğer örnek de Tabiat risalesi ve Yaratılış gerçekliği arasındaki büyük benzerliklerdir. Bununla birlikte, tüm bu eserler bütünü, Felsefe ve Fen bilimleri kaynaklı inkarcı fikirlerin gerçek temeline inerek, İman-ı tahkiki ile Haşir, Kıyametin gelmesi ve Cennet ve Cehennem’in varlığının isbatı gibi gaybi konulara yönelik hazırlanmıştır. Oysa bu yönüyle de, Risale-i Nur'dan felsefi çizgide ayrılarak Kıyamet meselesinin isbatına yönelir. Böyleyken, risale-i nur bir önceki asırda yalnız Haşir, yani yeniden diriliş konusunun isbatına daha çok odaklanmaktadır ki, üstadın pek çok risalesi, felsefeden kaynaklanan inkarcı akımların çoğu biyoloji kökenli bazı inkarcı bu çeşit teorilerden kaynaklandığı için daha çok bu mesele üzerinde odaklanmaktadır.

İşte, Kıyamet Gerçekliği Külliyatı ise, benzer akımların içinde bulunduğumuz asırda yön değiştirdiğini ve esas isbat edilmesi gereken öncelikli iman meselesinin Kıyametin gelmesi, yani dünyanın ve kainatın mutlak bir sonu olması gerektiğinin kur'an'a dayalı felsefi ve pozitif bilimler kaynaklı isbatına yönelik olduğunu ortaya koyar. Dolayısıyla, asrımızdaki pozitif bilimlerin incelmiş noktaları şu meselenin isbatına yöneldiği ehl-i tahkik tarafından ve tüm üviversitelerin akademik branşları tarafından da tasdik edilmiştir ki, çağımızdaki en önemli kuran işaretleri ve delilleri pozitif bilimlerin bu meseleye yönelik isbatlarına bakmaktadır.

 

 KİTABIMIZIN ALTERNATİF SATIN ALMA SEÇENEKLERİ:

 

Online-Özeti-Oku

Basılı-olarak-satın-al

D-&-R-Logo İdefix-Logo

Eserle İlgili Anahtar Kelimeler (Tags - Keywords):

Medusa'nın Sırrı, Murat Ukray,  Bilim kurgu roman, Kıyamet öyküsü, Cehennem, 2020, Cehennem'e Açılan Kapı,  İsa'nın gelişi, Apokaliptik Roman, Son Kehanet,  Murat Ukray, Bilim kurgu roman, Kıyamet öyküsü,  Deccal,  İsa,  Zamanın Sonu, 2222

  

NASIL SATIN ALACAĞIM?

NASIL İNDİRECEĞİM & OKUYACAĞIM?

Kitaplarımızı, Amazon.com üzerinden basılı veya ekitap olarak satın almak için, sitede uygulanan üyelik işlemini tamamladıktan sonra, kitabınızın satın alma seçeneğini izleyin. Direkt satın alma seçeneği olan kitaplarımızı ise (ePUB veya PDF sembolü bulunan) "Sepete ekle" veya "Add to Cart" butonuna tıklayın ve işlemi devem ettirin. e-Kitaplarımızı satın alma ve indirme noktasında, problem yaşarsanız, "e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU"muzdan resimli olarak satın alma işlemini kolayca öğrenebilirsiniz..

e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU-1

e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU-2

E-Kitabımı Nasıl Okuyacağım?

E-Kitabımı Nasıl Satın Alacağım?

Kitabınızın satın alma işlemi bittikten sonra, bir link belirecektir. Bu linke tıkladığınızda, 10 saniye içerisinde e-PUB veya satın almış olduğunuz diğer formatlardaki istediğiniz formatındaki kitabınızın indirme sayfası önünüze gelecektir. Kitabı, bilgisayarınıza veya tablet cihazınıza indirdikten sonra, açmak ve okumak için İKİ seçeneğimiz vardır:

e-Kitaplarımızı PC veya Tablet & Telefonunuza indirdikten sonra, "Adobe Digital Editions" veya "Calibre" programıyla nasıl okuyabileceğiniz, aşağıdaki resimli olarak "e-KİTAP OKUMA KILAVUZU"muzda detaylarıyla verilmektedir:

e-KİTAP OKUMA KILAVUZU {ADOBE DİGİTAL EDİTİONS & CALİBRE için}

1Calibre programını indirip cihazınıza kurduktan sonra kitabınızı programa kolaylıkla "Kütüphaneye ekle- Add to Library" menüsünden ekleyerek okumaya başlayabilirsiniz. Calibre programını buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz:  Calibre

* Sitemizde linkleri yayınlanan kitaplar epub formatında olduğundan ne yazık ki .mobiformatını destekleyen Kindle cihazlarda hemen okunamamakta. Ancak Calibre isimli programı kullanarak kitapları mobi formatına çevirebilir ve Kindle cihazınızda da okuyabilirsiniz..

** Yayınlanan kitaplarımızı ayrıca piyasada bulunan diğer ekitap okuyucu cihazlarda da (reeder, Sony Reader, Nook v.s.) okumanız mümkün.

*** Şimdi sitemizde yayınlanan kitapları PC’de okumak için gerek duyulan yazılımlardan da bahsedelim. Aşağıda linklerini verdiğim programları bilgisayarınıza yükledikten sonra kitapları bilgisayarınızdan da zahmetsizce okuyabileceksiniz.

2Adobe tarafından geleştirilen epub, pdf, ve diğer pek çok biçimde hazırlanmış kitapları okumak için Adobe eBook Reader'ı Adobe sitesinden ücretsiz olarak indirebilir ve kitaplarınızı "Adobe ID numarası alarak kayıt yaptırdıktan sonra dilediğiniz kadar satın aldığınız kitabı "Add to Library" "Kütüphaneme ekle" menüsünden ekledikten sonra anında okumaya başlayabilirsiniz..

Her iki şekilde de kitaplarınızın indirilmesi ve okunabilir hale gelmesi yaklaşık 1-2 dakikalık bir işlem alacaktır.

Bu programların bilgisayarınıza yüklenmesiyle ilgili karşılaştığınız her türlü sorunu iletişim formundan bizlere ulaştırırmanız durumunda, sorunların çözümünde site olarak yardımcı olmaya hazırız.

ÖNEMLİ NOT:Bu sitede yayınlanan tüm basılı & e-kitapların telif hakları Kıyamet Gerçekliği Külliyatı'na aittir. İzinsiz kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır..

Son Güncelleme (Cumartesi, 11 Aralık 2021 10:08)

 
Translator (Siteyi Çevir)

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

 
YENİ KİTAPLAR

KABUSTAN

GELEN

(2022)

Düşlerimiz gerçek olsaydı ne olurdu?

Peki, ya Kabuslarımız?

Kabustan Gelen Kapak

Kabustan Gelen, aslında Şeytan ve onun kötü şöhretli bir sembolü ve heykeli olan Baphomet’le İnsanlığın yokoluş/varoluş mücadelesini sembolik olarak kabuslar yoluyla anlatan ve tamamı günümüzde yaşanan ve geçen bir Kıyamet savaşının öyküsüdür.

 ♦ ♦  

ÇÖL

GEZEGEN

(2021)

Gözlerimi açtığımda içinde sadece kum taneleri olduğunu fark ettim!

 Çöl Gezegen Logo

Çöl Gezegen, Dünya’daki İklim ve Su Krizi üzerine yazılmış bir Bilimkurgu Romandır. Çöl Gezegen, aynı zamanda İnsanlığın yokoluş-varoluş mücadelesini anlatan ve tamamı gelecekte geçen ve su yüzünden başlayan bir Kıyamet savaşının öyküsüdür.

 ♦ ♦  

MEDUSA'NIN

SIRRI

(2020)

Cehennem'e Açılan Kapıya Hazır mısınız?

Medusanın Sırrı2

Dünyanın en iyi Pandemi kitabını okumaya hazır mısınız? Medusa'nın Sırrı, Sizi yeraltındaki Cehennem'in 7 kapısından birine sürükleyecek.

 ♦ ♦  

SON

KEHANET

(2019)

Cennet'e Geri Dönüş!

Son Kehanet Tablet Telefon

İnsanlık nereden geldi, Nereye gidiyoruz?

Bu sorunun cevabını Son Kehanet'te bulacaksınız.

 ♦ ♦  

TANRI'NIN

IŞIKLARI

(2018)

Çöl'de Başlayan Hikaye

Tanrının Işıkları Reklam

Dünya'nın en iyi Bilim-Kurgu Romanı yayınlandı.

Dünya'nın en büyük sırrını öğrenmeye hazır mısınız?

♦ ♦  

KÜÇÜK

ELİSA

(2017)

Zaman Yolcusu

Küçük Elisa Small Kapak

"Dünya yaşamı, bir nevi bir eğlence ve bir oyundan ibarettir."

(Kuran, İslam'ın Temel kitabı)

Unutmayın! Bu evrendeki her şeyin bir hayali ve bir de gerçek görüntüsü vardır...

♦ ♦  

KANON

(2016)

Kutsal Kitapların Yeni Bir Yorumu

KANON

KANON, ÜÇ ANA BÖLÜMDEN OLUŞUR:

1- KUR'AN, İNCİL VE TEVRAT (Genel Bir Değerlendirme)

2- KUR'AN'IN KANONİK YURUMU (99 Kanon)

3- İNCİL'İN KANONİK YORUMU (303 Kanon)

 ♦ ♦  

SONSUZLUĞUN

SONSUZLUĞU

(2015)

[114 Kod]

Sonsuzluğun Sonsuzluğu

"SONSUZLUĞUN SONSUZLUĞU", aradığın islam felsefesidir, yeni bir düşünce stilidir ki, aynı zamanda sana kainattaki nesnelerin ne kadar drift ve incelikti bir kumaşlar bütünü gibi nazenin bir şekilde sonsuzluğa kapı açacak şekilde tasarlandığını ve mükemmel bir şekilde ilm-i ebedi ve ezeli’de yaratıldığını, susamış gönüllere denizdeki okyanusa dönüşen marifet damlasıdır, hakikati arayan ariflere hikmettir, vesselam..

 ♦ ♦ 

RUYET-UL

GAYB

(2014)

Haberci Rüyalar

Ruyet ul Gayb Kapak

EY ARKADAŞ! Kur’an-ı Hakim’in rüyalara ve hakikat Alimine kapı açan 14 ayetinden istifade ettiğim, 14 adet rüyayı; Hakikat ve Rüya alemi & Gayb Lisanıyla, hakikate açılan 14 pencere halinde ifade edeceğim.

  Kim isterse istifade edebilir.

 ♦ ♦ 

ESKİLERİN

MASALLARI

(2013)

Esatir-ul Evvelin

ESKİLERİN MASALLARI

EY ARKADAŞ! “KUR’AN-I HAKİM’in, Tarih-i Kadim’in derinliklerine bakan ve Eskilerin Hikayeleri şeklinde anlatılagelen mühim bir sırrına bakan, ONÜÇ TARİHİ MÜTEŞABİH AYETİNDEN istifade ettiğim, ON KISA PARLAK KISSA’dan ibarettir. Tamamı, BİR MUKADDİME ile tarihin derinliklerine uzanan ON KISSA’dan oluşan ON EFSANE ile sonuç niteliğindeki BİR HATİME’den oluşan 22 DERS’ten ibarettir..

 ♦ ♦ 

HANIMLAR İÇİN

DİN REHBERİ

(2012)

El-Murşid-ul Nisa

HANIMLAR İÇİN DİN REHBERİ KAPAK

Ey Hanım Kardeş! Benden birkaç nasihat istedin. Şimdi, gelecek olan kısımlarda KUR’ÂN-I HAKÎM’in 19 âyetinden istifade ettiğim İSLÂMIN TEMEL DİNÎ bilgileri (NAMAZ, ORUÇ, İMAN ESASLARI, ZEKAT ve kısaca İSLÂM TARİHİ) ile ilgili merak ettiğin meselelerini AVÂM (HALK) lisanıyla HULASÂ (ÖZET) bilgiler halinde İKİ BÖLÜM halinde ifade edeceğim.

Kim isterse istifade edebilir..

 ♦ ♦ 

ZAMANIN

SAHİPLERİ

(2011)

Sahib-üz Zaman

ZAMANIN SAHİPLERİ KAPAK

Zamanın Sahibi, seslendi:

"Daha yolumuz var mı Üstad?"

Üstad: "Bu yol uzun ve zahmetlidir, lakin sonuna varmak yol harcı değil.."

Yolcu: "İşte bu yol, 1400 sene sonra gelecek olan bir Hakikatin 66 madde ile isbatıdır, lakin herkesin her meselesini anlayabilmesi yol harcı değildir.."

 ♦ ♦ 

AŞK-I

MESNEVİ

(2010)

Sonsuz Aşk

AŞK I MESNEVİ KAPAK

Sufi: "Haktan alırız, Halka veririz.."

Ney: "Herkes kendi anlayışına göre bana yol arkadaşı oldu, lakin kimse içimdeki sırları araştırmadı.."

Vesselam..

♦ ♦ 

YARATILIŞ

GERÇEKLİĞİ

(CİLT 2)

(2009)

Kevn-üt Tekamul-II

Yaratılış Gerçekliği II İkinci Kapak

İKİNCİ CİLT:

EVREN & CANLILARIN YARATILIŞI

[Yaratılışı isbat eden en büyük biyokimya atlası!]

 ♦ ♦ 

YARATILIŞ

GERÇEKLİĞİ

(CİLT 1)

(2009)

Kevn-üt Tekamul-I

Yaratılış Gerçekliği I Kapak

BİRİNCİ CİLT:

  EVRİM TEORİSİ

Evrim Teorisi ve Yaratılış iki zıt görüş olarak tarih içerisinde hep sürdürülegelmiştir. Fakat aslında, bu iki kavram TEKAMÜL (değişerek yaratma) noktasında kesişmekte ve yaratıcının varlığını daha iyi ispatlayan birer teoriye dönüşmektedir.

 ♦ ♦  

İSEVİLİK

İŞARETLERİ

(2008)

İşarat-ul İseviyye

İSEVİLİK İŞARETLERİ

Tarih boyunca, neredeyse İKİ BİN senedir bu sapkın ve yanlış İNANÇ, milyonlarca Hristiyanın inkâra sapmasına ve CEHENNEM’e gitmesine neden olmaktadır. Bu KİTAB’ın amacı; KUTSAL KİTAP ve İNCİL’lerdeki bu, TEMSİLÎ GERÇEK ve HAKİKAT PARÇALARINI, HZ. İSA ile İLGİLİ GERÇEKLİKLERİ, İNCİLDEKİ KIYAMET SÜRECİ ile İLGİLİ BÖLÜMLERİ İlmî bir çerçevede ele alarak (Tarih, Coğrafya, Sosyoloji ve Arkeoloji gibi pozitif bilimlerin de yardımıyla) sırr-ı vahyin feyzi ve KUR’ÂN’ın ışığıyla aydınlatmaktır.

 ♦ ♦ ♦ 

5-BOYUTLU RELATİVİTE

&

BİRLEŞİK ALAN TEORİSİ

(2007)

Cem-ul İzafiyye

Birleşik Alan Teorisi

EVRENİN YARATILIŞINI, HER ŞEYİN TEK BİR KUVVETTEN GELDİĞİNİ VE VAHDANİYYETİ İSBATLAYAN:

EN BÜYÜK FİZİK KURAMI

Bugün fizikte bilinen dört temel kuvvet vardır: 1. Güçlü Çekirdek Kuvveti, 2. Elektromanyetik Kuvvet, 3. Zayıf Nükleer Kuvvet, 4. Gravitasyon (Yerçekimi) Kuvveti.

Başlangıçta (yani evrenin ilk yaratılış anında) tüm bu kuvvetler (ilmî tabirle hepsine birden “câzibe” kuvvetleri de denir) bir tek ana kudretin içindeydi. Literatürde buna “Birleşik Alanlar Kuvveti” veya teoremi de deniyor. Bu tek kudret, ALLAH Vahdâniyyeti ve Ehâdiyyeti ilkeleri uyarınca bitişikken, evrenin genişlemesi ile birlikte bir hikmete binâen fazlara ayrıldı.

♦ ♦ ♦ 

KIYAMET

GERÇEKLİĞİ

(2006)

Hakikat-ul Uhreviyye

Kıyamet Gerçekliği kapak

KIYAMET GERÇEKLİĞİ KÜLLİYATI'NIN FATİHA'SI VE AYNI ZAMANDA KIYAMET'İ İLAN VE İSBAT EDEN EN BÜYÜK ESER.

Yaklaşan Kıyamet

sürecine hazır mısınız?

- 2006 Hz. Mehdi’ nin Zuhuru,

 - 2036 Hz. İsa (A.S.)’ ın Nuzulü,

- 2037 Deccal’in Ortaya Çıkışı,

- 2052 Ye’cüc ve Me’cüc’ün Ortaya Çıkışı,

- 2064 Dabbet-ül Arz’ın Ortaya Çıkışı,

- 2065 Güneşin Batıdan Doğması.

Gerçekleri bilmek herkesin hakkıdır...

FACEBOOK SAYFALARIMIZ