ANA MENÜ
Kimler Online
Şu anda 7 konuk çevrimiçi
Kıyamet Gerçekliği Ara:

KIYAMET GERÇEKLİĞİ KÜLLİYATI

Mülk-2 Ayetinin Bir Sırrı

ANEKDOTLAR

III

KURTULUŞ REÇETESİ

 

Dünya Hayatının Hakikatini ve İmtihan Sırrı ile Ölüm Anında Hakiki İmanın ne kadar büyük ve parlak bir manevi cevher olduğunu bildiren ibretli bir hikayedir…

 

Şu Dünya hayatInIn bir İMtİhan olduğunu ve bu imtihanın Gerçek mahİyetİnİn ancak Ölüm anInda açıklığa kavuşacağını ve ölüm anındaki yegâne Kurtuluş çaresinin İmân olduğunu ve;

 

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

 

َِ َََ ﺍﻟََْْ  َ ﺍﻟَْﻴﻮََ ََُُِْْ  َُْ  ََُْ ََﻼً

“Hanginizin daha iyi iş yapacağını sınamak için, Ölümü ve Hayatı yaratan Allah’tır.” 

                                                                                   {Mülk, 2}

Âyetinin bir sırrı ile Danİel Peygamber’in şu temsilî sözlerini anlamak istersen şu temsilî Anekdotu dinle:

 

“Ağaçların meyvesini toplayacaklar,

Olgun meyveyi ayıracaklar,

Ham meyveyi atacaklar,

Dallarını kırıp taşlayacaklar,

Gövdesini kesip baltalayacaklar,

Kızgın fırında yakacaklar.”

Bir zaman büyük bir sitede güvenlik görevlisi olarak çalışan bir adam vardı. Hem dindar ve mütedeyyin, hem de kanun ve nizamlara çok dikkat eden salih bir adamdı. Büyük bir şehrin içerisinde bulunan büyük bir sitenin birinci kapısında güvenlik görevlisi olarak vazifelendirilmişti.

          

Siteye, site yöneticisinin izni olmadan ve kanunu dairesinin dışında kimseyi sokmaz ve kendisine verilen kurallara sıkı sıkıya riâyet ederdi. Sitenin ikinci kapısında ise onun yakın bir arkadaşı görevliydi. Fakat onun bu arkadaşı, hem serseri ve serkeş hem de ahlakça bozuk ve zalim bir adamdı. Site yöneticisinin uyguladığı kanunlara ve kendisine verdiği uyarılara ve kurallara pek riâyet etmezdi. Sitenin yöneticisine sürekli karşı gelir, her türlü kötü ahlaka sahip insanı, hiç soruşturmadan içeri alırdı. Akıllı ve salih arkadaşı ise onu, sürekli ikaz eder ve bu şekilde kanunlara itaat etmemeye devam ederse site yöneticisi tarafından ya cezaya çarptırılacağına ya da kovulacağına dair uyarırdı. Arada bir de salih arkadaşını kendi bölgesine çağırıp, asayişi kontrol etmesi ve yardım etmesi için davet ederdi. Fakat çoğunlukla kendi heva ve hevesine göre eğlenmek için onu yanına çağırırdı, bu arada da asayişi ihmal ederdi. Böyle uzunca bir zaman, iki arkadaşın tartışmaları ve site içerisindeki görevleri devam etti.

             

Günlerden bir gün, sitenin ikinci kapısının önündeki duvara, güvenlik tabelası ihmal edilerek konulmadığı için, büyük bir yolcu otobüsü çarptı. Olayın hemen sonrasında otobüs ve içindekiler paramparça oldu. Yolcular kan revan içinde kalmıştı. Yolculardan sağ kalanlardan bazıları “Yardım edin!” diye bağırıyorlardı. Fakat serseri ve kanun tanımayan güvenlik görevlisi, yaptığı ihmalin farkında olduğu için “Ben bu olaya karışmayacağım, belki karışırsam beni suçlu gösterirler, hem site yöneticisi bu olayı duyarsa beni sorumlu tutacak. Ölürse ölsünler, bana ne!” deyip yaralılara yardım etmedi ve koşarak birinci kapıya, salih ve intizamlı arkadaşının yanına, onu çağırmaya gitti. Fakat tam caddeden karşı tarafa geçeceği bir sırada bir kamyon çarptı ve feci bir şekilde can verdi. Bu arada koşarak olay yerine gelen salih ve mütedeyyin olanı, arkadaşının ve otobüsteki yolculardan iki tanesinin ağır yaralı ve can çekişmekte olduğunu gördü. Feryad ederek ağlıyor ve bağırıyordu. Bu ağlaması herkes tarafından işitiliyordu ve üzüntüye boğuyordu. Fakat arkadaşının cesedine dikkatlice baktığında kalbine yakın bir yerde küçük kırmızı bir nokta dikkatini çekmişti ve ilk etapta buna bir anlam verememişti. Bunun üzerine bir ambulans çağırıp bu iki yolcuyla beraber arkadaşını da alıp hastaneye yetiştirdi. Fakat yolda giderken arkadaşı vefat etti.

Doktorların ağır yaralı hastalara son müdahalelerini yaptığı bir sırada, hastaların kalbinin üzerine yakın bir bölgede oluşan ve vücudun diğer bölgelerine de sirayet etmeye başlayan nokta gibi bir iz, adamın sürekli dikkatini çekiyordu. Kalbi temiz ve salih bir kişi olduğu için, diğer insanların göremediği bazı şeyleri görebiliyordu. Fakat yine de emin olmak için, orada bulunan hemşire ve doktorlara kendi gördüğü izleri görüp görmediklerini sordu. Fakat onlar da böyle bir iz, görmediklerini söylediler. Bu izler öyle bir hale gelmişti ki, hastaların birinin kalbi üzerinde oluşan iz, kırmızı bir nokta gibi bir şekil almıştı. Ve bu nokta, damarlar vasıtasıyla vücudun diğer bölgelerine de yayılıyordu. Sanki bir nevî küçük kırmızı solucanlar veya yılanlar gittikçe çoğalarak hastayı sarmaya başlamıştı.

          

Bu olayı gördüğü zaman ürperti duyan iyi kalpli görevli, diğer hastada da böyle bir durumun olup olmadığını kontrol etmek ve emin olmak için onun kalbinin üzerine de dikkatli bir şekilde baktı. Fakat diğer hastanın kalbinin üzerindeki iz, yeşil bir renk almıştı ve vücudun diğer bölgelerine de yayılmaya başlamıştı.  Salih ve iyi kalpli  görevli, tüm  bunları düşünürken ve bir anlam vermeye çalışırken, hastaların durumu gittikçe daha da ağırlaştı ve bir süre sonra ikisi de vefat etti. Daha sonra salih ve mütedeyyin görevli, hastanenin beyaz ve aydınlık koridorlarında çıkış kapısına doğru yavaş adımlarla ilerledi ve birden gözden kayboldu.

İşte şu temsilî anekdotu dinleyen arkadaş;

Şu ŞEHİR, içinde bulunduğumuz şu KAİNAT ve DÜNYA’dır; SİTE YÖNETİCİSİ, ALLAH (C.C.)’tır; Büyük SİTE ise bir İNSAN’dır.

  Şu salİh ve İyİ kalplİ, kanun ve nizamlara uyan GÜVENLİK GÖREVLİSİ kalbinde İMAN bulunan MÜ’MİN bir kişinin NEFSİ’dir. Fakat şu zalİm ve kötü nİyetlİ, kanun tanımayan ARKADAŞ’ı ise, kalbinde İNANÇ bulunmayan KAFİR bir kişinin NEFSİ’dir.

  Şu YOLCULAR’la dolu OTOBÜS’ün, sitenin duvarına çarparak helak olması ise, İNSAN’ın başına gelecek olan ve bir nevî KÜÇÜK KIYAMET olan ÖLÜM’dür. Fakat şu SİTE’nin başına gelen olayın, büyük çaplı bir benzeri olan BÜYÜK KIYAMET’in küçük bir sureti ve işaretidir.

   Şu SİTE’nin BİRİNCİ KAPISI, CENNET’e giden bir YOL olan İSLÂM ve ŞERİAT-I MUHAMMEDİYE; İKİNCİ KAPISI ise, CEHENNEM’e giden bir YOL olan NEFSİN İSTEKLERİ ve ŞEYTANIN VESVESELERİ’dir.

Şu SİTE’de uygulanan KURALLAR ve KANUNLAR, ALLAH’ın bütün PEYGAMBERLER’e göndermiş olduğu ŞERİATLAR ve HAK DİNLER’dir.

Şu AMBULANS, HASTANE ve içerisindeki DOKTORLAR ile HEMŞİRELER, sırasıyla ÖLÜM, KABİR ve SORGU MELEKLERİ’dir.

  Şu ölüm halindeki HASTALAR’dan kalbinin üzerinde KIRMIZI nokta oluşanı ve vücuduna yayılanı CEHENNEMLİK bir kişi olup, o KIRMIZI NOKTALAR ve YILANLAR işlediği GÜNAHLAR’dır. Fakat kalbinin üzerinde YEŞİL nokta oluşanı ve vücuduna yayılanı CENNETLİK bir kişi olup, o YEŞİL NOKTALAR ve ÇİZGİLER işlediği SEVAPLAR’dır.

  Şu hikâyenin başındaki DANİEL PEYGAMBER’in sözünü ettiği, olgun meyveler veren AĞAÇ, MÜ’MİN kişiye ve o yeşil noktalar hükmündeki OLGUN MEYVELER; yeni sürgün vermeye başlayan yapraklara ve dallara benzeyen SALİH AMELLERE, İYİLİK ve SEVAPLARA karşılık olarak CENNET hayatını müjdeleyen ve ÂHİRET hayatında TUĞBA AĞACI gibi İyİ tohumlar verecek olan İMÂN ve İBADETLERE işarettir. Fakat hikâyenin başındaki   şu MEYVE VERMEYEN AĞAÇ, KAFİR kişiye ve  o kIrmIzI noktalar hükmündeki HAM MEYVELER; yeni sürgün vermeyen kurumuş yaprak ve dallara benzeyen BOZUK AMELLERE, KÖTÜLÜK ve GÜNAHLARA karşılık olarak CEHENNEM hayatını haber veren ve ÂHİRET hayatında ZAKKUM AĞACI gibi kötü tohumlar verecek olan İNKAR ve İSYANLAR ile ŞEYTAN’ın vesveseleriyle telkin ettiği ve başlangIçta bir NOKTA gibi olduğu halde, ölüm anında TÜM kalbi kaplayan KÜÇÜK veya BÜYÜK GÜNAHLAR’a işarettir.

İşte şu Anekdotu bir derece fehmettiysen, tıpkı iyi de kötü de meyve verebilen ağaçlar gibi, günahlara yol açan her bir amelinin karşılığında, kalbinde kırmızı bir nokta bıraktığını ve tevbe edilmezse o kırmızı yılanların, kalbi ısıra ısıra yayılacağını ve en sonunda Zakkum ağacının çekirdeğini ve CEHENNEM’in küçük bir suretini oluşturacağını; sevaplara neden olan her bir amelinin karşılığında ise, kalbinde yeşil bir nokta bıraktığını ve devam edilmesi halinde o yeşil tohumların, Tuğba ağacının çekirdeğini ve CENNET’in küçük bir suretini oluşturacağını ve O’nun bir işareti olduğunu elbette anladın.. 

 

Vesselâm…

Son Güncelleme (Salı, 05 Mayıs 2020 14:33)

 
Translator (Siteyi Çevir)

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

 
YENİ KİTAPLAR

KABUSTAN

GELEN

(2022)

Düşlerimiz gerçek olsaydı ne olurdu?

Peki, ya Kabuslarımız?

Kabustan Gelen Kapak

Kabustan Gelen, aslında Şeytan ve onun kötü şöhretli bir sembolü ve heykeli olan Baphomet’le İnsanlığın yokoluş/varoluş mücadelesini sembolik olarak kabuslar yoluyla anlatan ve tamamı günümüzde yaşanan ve geçen bir Kıyamet savaşının öyküsüdür.

 ♦ ♦  

ÇÖL

GEZEGEN

(2021)

Gözlerimi açtığımda içinde sadece kum taneleri olduğunu fark ettim!

 Çöl Gezegen Logo

Çöl Gezegen, Dünya’daki İklim ve Su Krizi üzerine yazılmış bir Bilimkurgu Romandır. Çöl Gezegen, aynı zamanda İnsanlığın yokoluş-varoluş mücadelesini anlatan ve tamamı gelecekte geçen ve su yüzünden başlayan bir Kıyamet savaşının öyküsüdür.

 ♦ ♦  

MEDUSA'NIN

SIRRI

(2020)

Cehennem'e Açılan Kapıya Hazır mısınız?

Medusanın Sırrı2

Dünyanın en iyi Pandemi kitabını okumaya hazır mısınız? Medusa'nın Sırrı, Sizi yeraltındaki Cehennem'in 7 kapısından birine sürükleyecek.

 ♦ ♦  

SON

KEHANET

(2019)

Cennet'e Geri Dönüş!

Son Kehanet Tablet Telefon

İnsanlık nereden geldi, Nereye gidiyoruz?

Bu sorunun cevabını Son Kehanet'te bulacaksınız.

 ♦ ♦  

TANRI'NIN

IŞIKLARI

(2018)

Çöl'de Başlayan Hikaye

Tanrının Işıkları Reklam

Dünya'nın en iyi Bilim-Kurgu Romanı yayınlandı.

Dünya'nın en büyük sırrını öğrenmeye hazır mısınız?

♦ ♦  

KÜÇÜK

ELİSA

(2017)

Zaman Yolcusu

Küçük Elisa Small Kapak

"Dünya yaşamı, bir nevi bir eğlence ve bir oyundan ibarettir."

(Kuran, İslam'ın Temel kitabı)

Unutmayın! Bu evrendeki her şeyin bir hayali ve bir de gerçek görüntüsü vardır...

♦ ♦  

KANON

(2016)

Kutsal Kitapların Yeni Bir Yorumu

KANON

KANON, ÜÇ ANA BÖLÜMDEN OLUŞUR:

1- KUR'AN, İNCİL VE TEVRAT (Genel Bir Değerlendirme)

2- KUR'AN'IN KANONİK YURUMU (99 Kanon)

3- İNCİL'İN KANONİK YORUMU (303 Kanon)

 ♦ ♦  

SONSUZLUĞUN

SONSUZLUĞU

(2015)

[114 Kod]

Sonsuzluğun Sonsuzluğu

"SONSUZLUĞUN SONSUZLUĞU", aradığın islam felsefesidir, yeni bir düşünce stilidir ki, aynı zamanda sana kainattaki nesnelerin ne kadar drift ve incelikti bir kumaşlar bütünü gibi nazenin bir şekilde sonsuzluğa kapı açacak şekilde tasarlandığını ve mükemmel bir şekilde ilm-i ebedi ve ezeli’de yaratıldığını, susamış gönüllere denizdeki okyanusa dönüşen marifet damlasıdır, hakikati arayan ariflere hikmettir, vesselam..

 ♦ ♦ 

RUYET-UL

GAYB

(2014)

Haberci Rüyalar

Ruyet ul Gayb Kapak

EY ARKADAŞ! Kur’an-ı Hakim’in rüyalara ve hakikat Alimine kapı açan 14 ayetinden istifade ettiğim, 14 adet rüyayı; Hakikat ve Rüya alemi & Gayb Lisanıyla, hakikate açılan 14 pencere halinde ifade edeceğim.

  Kim isterse istifade edebilir.

 ♦ ♦ 

ESKİLERİN

MASALLARI

(2013)

Esatir-ul Evvelin

ESKİLERİN MASALLARI

EY ARKADAŞ! “KUR’AN-I HAKİM’in, Tarih-i Kadim’in derinliklerine bakan ve Eskilerin Hikayeleri şeklinde anlatılagelen mühim bir sırrına bakan, ONÜÇ TARİHİ MÜTEŞABİH AYETİNDEN istifade ettiğim, ON KISA PARLAK KISSA’dan ibarettir. Tamamı, BİR MUKADDİME ile tarihin derinliklerine uzanan ON KISSA’dan oluşan ON EFSANE ile sonuç niteliğindeki BİR HATİME’den oluşan 22 DERS’ten ibarettir..

 ♦ ♦ 

HANIMLAR İÇİN

DİN REHBERİ

(2012)

El-Murşid-ul Nisa

HANIMLAR İÇİN DİN REHBERİ KAPAK

Ey Hanım Kardeş! Benden birkaç nasihat istedin. Şimdi, gelecek olan kısımlarda KUR’ÂN-I HAKÎM’in 19 âyetinden istifade ettiğim İSLÂMIN TEMEL DİNÎ bilgileri (NAMAZ, ORUÇ, İMAN ESASLARI, ZEKAT ve kısaca İSLÂM TARİHİ) ile ilgili merak ettiğin meselelerini AVÂM (HALK) lisanıyla HULASÂ (ÖZET) bilgiler halinde İKİ BÖLÜM halinde ifade edeceğim.

Kim isterse istifade edebilir..

 ♦ ♦ 

ZAMANIN

SAHİPLERİ

(2011)

Sahib-üz Zaman

ZAMANIN SAHİPLERİ KAPAK

Zamanın Sahibi, seslendi:

"Daha yolumuz var mı Üstad?"

Üstad: "Bu yol uzun ve zahmetlidir, lakin sonuna varmak yol harcı değil.."

Yolcu: "İşte bu yol, 1400 sene sonra gelecek olan bir Hakikatin 66 madde ile isbatıdır, lakin herkesin her meselesini anlayabilmesi yol harcı değildir.."

 ♦ ♦ 

AŞK-I

MESNEVİ

(2010)

Sonsuz Aşk

AŞK I MESNEVİ KAPAK

Sufi: "Haktan alırız, Halka veririz.."

Ney: "Herkes kendi anlayışına göre bana yol arkadaşı oldu, lakin kimse içimdeki sırları araştırmadı.."

Vesselam..

♦ ♦ 

YARATILIŞ

GERÇEKLİĞİ

(CİLT 2)

(2009)

Kevn-üt Tekamul-II

Yaratılış Gerçekliği II İkinci Kapak

İKİNCİ CİLT:

EVREN & CANLILARIN YARATILIŞI

[Yaratılışı isbat eden en büyük biyokimya atlası!]

 ♦ ♦ 

YARATILIŞ

GERÇEKLİĞİ

(CİLT 1)

(2009)

Kevn-üt Tekamul-I

Yaratılış Gerçekliği I Kapak

BİRİNCİ CİLT:

  EVRİM TEORİSİ

Evrim Teorisi ve Yaratılış iki zıt görüş olarak tarih içerisinde hep sürdürülegelmiştir. Fakat aslında, bu iki kavram TEKAMÜL (değişerek yaratma) noktasında kesişmekte ve yaratıcının varlığını daha iyi ispatlayan birer teoriye dönüşmektedir.

 ♦ ♦  

İSEVİLİK

İŞARETLERİ

(2008)

İşarat-ul İseviyye

İSEVİLİK İŞARETLERİ

Tarih boyunca, neredeyse İKİ BİN senedir bu sapkın ve yanlış İNANÇ, milyonlarca Hristiyanın inkâra sapmasına ve CEHENNEM’e gitmesine neden olmaktadır. Bu KİTAB’ın amacı; KUTSAL KİTAP ve İNCİL’lerdeki bu, TEMSİLÎ GERÇEK ve HAKİKAT PARÇALARINI, HZ. İSA ile İLGİLİ GERÇEKLİKLERİ, İNCİLDEKİ KIYAMET SÜRECİ ile İLGİLİ BÖLÜMLERİ İlmî bir çerçevede ele alarak (Tarih, Coğrafya, Sosyoloji ve Arkeoloji gibi pozitif bilimlerin de yardımıyla) sırr-ı vahyin feyzi ve KUR’ÂN’ın ışığıyla aydınlatmaktır.

 ♦ ♦ ♦ 

5-BOYUTLU RELATİVİTE

&

BİRLEŞİK ALAN TEORİSİ

(2007)

Cem-ul İzafiyye

Birleşik Alan Teorisi

EVRENİN YARATILIŞINI, HER ŞEYİN TEK BİR KUVVETTEN GELDİĞİNİ VE VAHDANİYYETİ İSBATLAYAN:

EN BÜYÜK FİZİK KURAMI

Bugün fizikte bilinen dört temel kuvvet vardır: 1. Güçlü Çekirdek Kuvveti, 2. Elektromanyetik Kuvvet, 3. Zayıf Nükleer Kuvvet, 4. Gravitasyon (Yerçekimi) Kuvveti.

Başlangıçta (yani evrenin ilk yaratılış anında) tüm bu kuvvetler (ilmî tabirle hepsine birden “câzibe” kuvvetleri de denir) bir tek ana kudretin içindeydi. Literatürde buna “Birleşik Alanlar Kuvveti” veya teoremi de deniyor. Bu tek kudret, ALLAH Vahdâniyyeti ve Ehâdiyyeti ilkeleri uyarınca bitişikken, evrenin genişlemesi ile birlikte bir hikmete binâen fazlara ayrıldı.

♦ ♦ ♦ 

KIYAMET

GERÇEKLİĞİ

(2006)

Hakikat-ul Uhreviyye

Kıyamet Gerçekliği kapak

KIYAMET GERÇEKLİĞİ KÜLLİYATI'NIN FATİHA'SI VE AYNI ZAMANDA KIYAMET'İ İLAN VE İSBAT EDEN EN BÜYÜK ESER.

Yaklaşan Kıyamet

sürecine hazır mısınız?

- 2006 Hz. Mehdi’ nin Zuhuru,

 - 2036 Hz. İsa (A.S.)’ ın Nuzulü,

- 2037 Deccal’in Ortaya Çıkışı,

- 2052 Ye’cüc ve Me’cüc’ün Ortaya Çıkışı,

- 2064 Dabbet-ül Arz’ın Ortaya Çıkışı,

- 2065 Güneşin Batıdan Doğması.

Gerçekleri bilmek herkesin hakkıdır...

FACEBOOK SAYFALARIMIZ